v Reporty

Raději budu ignorovat fakt, že průběh ledna sepisuji skoro až v polovině února a hned se dám do toho.

Pomalejší rozjezd, rozlítaný konec

Tak nějak jsem si myslel, že se hned po publikování reportu za rok 2016 pořádně rozjedu, ale opak byl pravdou.

Spíše jsem ještě nad vším přemýšlel a znovu přehodnocoval své plány.

Po takto vlažném začátku jsem se ale pevně chytil klávesnice a především v posledním týdnu práce pořádně odsýpala.

Mimochodem moc děkuji za nové followery na Twitteru a za skvělé komentáře pod článkem! Moc si toho vážím a jsem moc rád, že se report líbil!

Služby vyplnily díru, ale zabraly čas

V lednu jsem dostal nabídku na pár nových zakázek, a tak bylo práce víc, než jsem předpokládal.

Moje bankovní konto to jistě uvítalo, ale zároveň to moc neocenily mé stávající projekty, na které už tolik nezbýval čas nebo síla.

Jak jsem už odpovídal na Honzův komentář u předchozího reportu, do budoucna poskytování služeb neplánuji. Je to pouze prozatímní prostředek, jak se udržet v černých číslech.

Jsem tedy v situaci, kdy si musím určit hranici mezi krátkodobými (služby) a dlouhodobými (weby) výdělky.

Tahle optimalizace mi teď dělá největší problémy:

Pokud upřednostním služby, tak se můžu chytnout do bludného kruhu živnostníka, a jestliže se zaměřím jen na weby, tak je dost pravděpodobné, že další měsíc budu v mínusu.

Asi nejlepším řešením bude zredukovat služby na komfortní úroveň s pomocí Paretova pravidla 80/20 a ukončit ty spolupráce, které mi zabírají nejvíce času.

Zatím to vypadá, že pešek dopadne na copywriting, jelikož tam nemám o nic lepší hodinovku než u jiných zakázek a hlavně mi bere energii, kterou bych raději investoval do budování vlastního obsahu.

Weby by si zasloužily více prostoru

Když jsem se zpětně podíval do Moleskinu, co jsem za ten měsíc vlastně udělal, naprosto mě překvapilo, jak málo práce proběhlo na mých webech.

Zábavní web prošel menším redesignem. Ještě ale bojuji s optimalizací rychlosti. Společně s novým designem jsem se také zaměřil na testování AdSense bloků. Jinak jsem se snažil pravidelně přidávat nový obsah a víc jsem toho neřešil.

  • Úkol pro zbytek února: Pokračovat s pravidelným přidáváním obsahu a testováním reklam.

Na webu o zdraví přibyly 3 nové články, ale na víc už jsem nenašel čas. Tady mě to mrzí, protože jsou tu základy silné komunity a vidím zde velký potenciál.

  • Úkol pro zbytek února: Týdně publikovat 3 články, 2 kratší a 1 delší. Také bych chtěl oprášit link building, ale na to se nejspíše zaměřím až v březnu.

Co se týče webu o elektronice, ani zde jsem nenašel prostor, abych se mu věnoval. Ještě na konci prosince se mi podařilo pod něj zkonsolidovat jeden menší web, což se začalo projevovat na návštěvnosti a v menší míře i na výdělku.

  • Úkol pro zbytek února: Přesměrovat ještě další 3 nebo 4 menší weby na stránky s odpovídajícím obsahem. Březen už pak bude ve znamení rozšiřování do nových oblastí a počátečního link buildingu.

Poslal jsem do aukce první web

V předchozím reportu jsem psal, že bych chtěl ještě v lednu vyndat web „z šuplíku“ a zkusit ho dát na Webtrh do aukce.

Sice se zpožděním 8 dnů, ale přece:

PsiRec.cz je v aukci!

Budu rád, pokud se na aukci podíváte a někomu ji třeba doporučíte nebo se dokonce sami zúčastníte. Vůbec se nebudu zlobit, když mě třeba i retweetnete:

Aukce začala od koruny a bez tlačítka pro okamžitý prodej. Jde mi hlavně o to, abych otestoval zdejší vody a zjistil, jak velká poptávka po takových webech je.

Určitě mě ale potěšilo, že jsem hned po pár dnech dostal do zpráv nabídku s odkoupením. Tu jsem sice s díky odmítl (kvůli výše zmíněnému), ale jinak to poměrně validuje můj odhad.

V příštím reportu celou aukci zhodnotím a rozhodnu se, jak s tím dál pokračovat.

Osobní život… co je to?

Na nedostatek práce jsem si stěžovat nemohl, ale v osobním životě jsem moc nerostl.

Dokonce jsem utnul i moje oblíbené formy escapismu: hry a seriály. K druhému zmíněnému se ale opatrně navracím (spoilers, spoilers everywhere!).

Stravu jsem se rozhodl ještě moc neřešit. Snažím se jíst normálně, cukry si dopřávám tak jednou za 14 dní, kdy si udělám cheat day, ale na druhou stranu se zatím nijak neomezuji v sacharidech.

Spíš jsem se chtěl zaměřit na pravidelný pohyb, který mi však v lednu (a ani teď v únoru) nevychází. Za minulý měsíc jsem dokázal zvednout zadek jen 6krát a naposledy to bylo 27. ledna.

  • Úkol pro zbytek února: Pohyb obden. Klidně i jen zlehka, půl hodiny cvičení s vlastní vahou. Taky bych už mohl zase začít běhat, když to venku všechno roztává.

A co se týče sociálního života, ani ten nebyl bůhvíjaký. Zúčastnil jsem se jen jedné akce a dvakrát jsem se byl podívat na rodiče, zbytek jsem proseděl doma.

  • Úkol pro zbytek února: Udělat si čas a domluvit se s kamarádama na pivko, kino, bazén, cokoliv. Taky bych mohl nějaké to dopoledne strávit prací někde venku, abych se zase dostal z bytu.

Leden (a skoro i únor) za námi

Co vám budu povídat, uteklo to rychleji, než jsem čekal.

Sice jsem tolik nehnul s vlastními projekty, ale zase jsem o trochu více stabilizoval svoji finanční stránku a za to jsem ve výsledku rád.

Více se teď zaměřím na rovnováhu, ať už služby/weby, tak i práce/život, ale jinak si na leden nemůžu stěžovat.

A jak vyšel vstup do nového roku vám? Držíte se plánu?

Rád se s vámi pobavím v komentářích (nebo na Twitteru)!

Přidej komentář

Komentář

  1. Vstup do nového roku byl náročný a vůbec se nenaplnilo obvyklé, že leden je nic moc měsíc a jen jsou dodělavky toho co se nestihlo do konce roku. Nakupilo se toho neuvěřitelně moc, až by člověk řekl že musí nějak brzdit aby z toho života něco měl. A to je můj aktuální úkol 🙂