Tribe of Mentors

Kindle verze, koupeno na Amazonu

Autor: Tim Ferriss

Hodnocení: 4/5

Na úvod nutno říct, že jsem velkým fandou Tima Ferrisse.

Přečetl jsem všechny jeho knihy, Čtyřhodinový pracovní týden mi jako začínajícímu podnikateli otevřel oči, Čtyřhodinové tělo (především nízkosacharidová dieta) mi změnilo to, jak přistupuju ke své fyzické schránce, a Čtyřhodinový šéfkuchař se opírá o to, co mě zajímá snad nejvíce – jak se lépe učit (ačkoliv takhle kniha úplně nedosáhla svého potenciálu).

Na Tools of Titans jsem se pak nesmírně těšil a ačkoliv to bylo solidní čtení, pokračující Tribe of Mentors, které ještě více rozkouskovává jednotlivé tipy, mě zaujalo o trochu více.

Tribe of Mentors je vlastně sbírkou odpovědí nejúspěšnějších lidí napříč byznysem, sportem nebo kreativními obory, které Tim vyzpovídal.

Tim se všech zeptal na stejné otázky, které si předem pečlivě vybral, takže je zajímavé sledovat, kdo a jak na ně odpovídal.

Některé odpovědi jsou inspirativní, některé hned můžete uvést do praxe a nad některými se musíte trochu zamyslet.

Celkově se jedná o nenáročné čtení, na které můžete ihned navázat, i když jste na pár dní knihu odložili nebo právě teď řešíte něco jiného než předtím.

Vybrané pasáže

Jack used to say it’s okay to take a day off from working out. But on that day, you’re not allowed to eat. That’s the short way of saying you’re not really allowed to get unfocused. Take a vacation. Gather yourself. But know that the only reason you’re here on this planet is to follow your star and do what the Muse tells you. It’s amazing how a good day’s work will get you right back to feeling like yourself.

That in order to “have” you must “do,” and in order to “do” you must “be”—and this process is immediate. Although it takes time for these desires to manifest in our material world, you must see the thing you desire as completed, finished, and real, now.

Instead, Dani declared that courage was more important than confidence. When you are operating out of courage, you are saying that no matter how you feel about yourself or your opportunities or the outcome, you are going to take a risk and take a step toward what you want.

“You can be a juicy ripe peach and there’ll still be someone who doesn’t like peaches.”

“Hard choices, easy life. Easy choices, hard life.”

“To laugh often and much, to win the respect of intelligent people and the affection of children . . . to leave the world a bit better . . . to know even one life has breathed easier because you lived. This is to have succeeded.”—Ralph Waldo Emerson

“No one owes you anything.”